Ekskavatör Belgesi

Ekskavatör ehliyeti operatörlük belgesi almak isteyen operatör adayları, Öncelikle Teorik ve uygulamalı ders eğitimlerini tamamladıktan sonra 3 aşamalı sınava girer.

Ekskavatör ehliyeti için Girilen sınavlar

  • 1.Aşaması test usulü 25 sorudan oluşan yazılı sınav,
  • 2.Aşama 10 adet sorudan oluşan sözlü sınav
  • 3. Aşama Uygulama sınavı

Bu üç aşamalı iş makinesi operatörlük sınavı aynı gün yapılır. Sınavın 1. Aşamasında başarılı olan aday Sözlü sınava alınır Sözlü sınavda başarılı olan operatör adayı 3. Ve son aşama uygulama sınavına alınır. Sınavlarda başarılı olan operatör adayları Ekskavatör belgesi almaya hak kanır.

Ekskavatör Ehliyet Nasıl Alınır?

Ekskavatör ehliyeti sahibi olmak isteyenler öncelikle İş Makineleri operatörlük Kurslarına kayıt olmalı. 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alanlar, Öğrenim Tahsil şartı en az ilkokul mezunu olan bireyler, Sürücü olur sağlık koşullarını taşıyan herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar ekskavatör belgesi alma hakkına sahiptir.

Ekskavatör belgesi için gerekli evraklar

  • En az İlkokul Mezunu olduğunuzu gösterir diploma, tastikname, öğrenim veya öğrenci belgesi
  • 2 Adet fotoğraf
  • Adliye, Kaymakamlık veya E-Devlet üzerinden alınmış Sabıka Kağıdı
  • Ehliyet için alınmış Sürücü olur raporu Aile hekimi, Özel veya Devlet hastanelerinden

 

Ekskavatör operatörlük belgesi nasıl alınır , Ekskavatör sertifikası G sınıfı ehliyete nasıl işletilir, Ekskavatör ehliyet sınavları nasıl yapılır Mini Ekskavatör ,Büyük paletli Ekskavatör kato lastikli ekskavatör paletli ekskavatör türü kazıma yükleme iş makinaları operatörlük belgesi hakkında sıkça sorulan soruların cevapları…

ekskavatör eğitimi ekskavatör kullanma ekskavatör kursları ekskavatör kursu ekskavatör nasıl alınır ekskavatör

Ekskavatör Belgesi vermeye yetkili olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ruhsatımız Ekskavatör Kursu

 

** Ekskavatör belgesi almak için gerekli şartlar.. **
1- 2 Adet Fotoğraf
2 Adet Birbirinin Aynı Vesikalık Fotoğraf : Yeni çekilmiş ve yüz kısmı ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.
2- Diploma Noter Tasdikli veya Asıl Belge
DİPLOMA,TASDİKNAME,GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ,ÖĞRENİM KAYIP BELGESİ NOTER TASTİKLİ veya Asıl Belge ,AÇIK LİSE veya ÜNİVERSİTE’ de okuyanlar ÖĞRENCİ BELGESİ 2 ADET almalıdır.
En az İlkokul , 2.kademe okur yazar belgesi olanlar ve daha üst düzey okul mezunu olunması zorunludur..

3- Sabıka Kaydı (Verileceği kurum kısmına EHLİYET için yazılması gerekmektedir.)
SABIKA KAYDI BELGESİ : Sabıka kaydı dilekçesine konusu : “ EHLİYET “ Olacak,

4- “ G “ Sınıfı Sürücü Olur Sağlık Raporu ( 2 suret ) : Sağlık Bakanlığı izinli Özel Hastane ve kliniklerden v.s. alınabilir.;( SAĞLIK RAPORU AİLE HEKİMLERİNDEN ÜCRETSİZ ALINABİLMEKTEDİR )

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ekskavatör Belgesi Sınavı nasıl yapılır ?

Ekskavatör operatörlük belgesi sınavları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul Güngören İlçesinde Belirlemiş olduğu Okulda yapılacak olup. Sınav günü ilk olarak teorik sınav yapılacaktır, teorik sınavda başarılı olan kursiyerler uygulama sınavına girecektir. Yazılı ve pratik sınav Her iki sınavda da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları sınav tarihini takip eden 15 gün içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanır ve kursiyerlere teslim edilir. Teorik sınavda 40 adet soru sorulmaktadır. Geçer not 70 dir Uygulama sınavında puan olamayıp başarılı başarısız diye belirlenir.
>>>>>>Bakınız Ekskavatör Operatörlük Belgesi

Operatörlük Belgesi Nedir? Operatörlük Belgesini Nerden Alabilirim? İş Makinası Operatörlük Kursuna Nasıl Kayıt Olabilirim?

Sürücü Belgesi Ehliyet’e İşletme
Herhangi bir sınıf ( A2,B,C,D,E,F ) olanlar Ekskavatör operatörlük belgesini aldıktan sonra tercih edecekleri Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne randevu alıp Operatörlük belgelerini Sürücü belgelerine G sınıfı ehliyet olarak işletebilirler.. Paletli ekskavatörler karayolunda kullanılması yasak olduğundan paletli ekskavatör kullananların ehliyete işletmeleri zorunlu değildir.

2018 yılı G sınıfı ehliyet harcı

Hiç ehliyeti olmayanlar için ise 
Operatörlük Belgesini aldıktan sonra
1- Önce her hangi bir sınıf sürücü belgesi ( A2,B,C,D,E,F ) için sürücü kursu na başvurup ehliyet sertifikası alınır daha sonra kazanılmış ehliyet sertifikası ve operatörlük belgesi ile Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Sürücü belgesi alınabilir.

Ekskavatör eğitimlerimizi Kubota Marka 2012 Model 4 tonluk İş Makinemiz ile verilmektedir.

Operatör Olmak İçin Gerekli Şartlar ve Evraklar Nelerdir? "G" Sınıfı Sürücü Belgesi Nedir? Operatörlük Belgesini Ehliyetime İşletmek Zorundamıyım? Ekskavatör operatör belgesi ehliyeti fiyatları kaç paradır

Yorum yapın

WhatsApp chat