Ekskavatör Belgesi

ekskavator00003

 

Ekskavatör Belgesi vermeye yetkili olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ruhsatımız Ekskavatör Kursu

ismakinesiruhsat

Ekskavatör operatörlük belgesi nasıl alınır , Ekskavatör sertifikası G sınıfı ehliyete nasıl işletilir, Ekskavatör ehliyet sınavları nasıl yapılır Mini Ekskavatör ,Büyük paletli Ekskavatör kato lastikli ekskavatör türü kazıma yükleme iş makinaları operatörlük belgesi hakkında sıkça sorulan soruların cevapları…
** Ekskavatör belgesi almak için gerekli şartlar.. **
1- 2 Adet Fotoğraf
2 Adet Birbirinin Aynı Vesikalık Fotoğraf : Yeni çekilmiş ve yüz kısmı ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.
2- Diploma Noter Tasdikli veya Asıl Belge
DİPLOMA,TASDİKNAME,GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ,ÖĞRENİM KAYIP BELGESİ NOTER TASTİKLİ veya Asıl Belge ,AÇIK LİSE veya ÜNİVERSİTE’ de okuyanlar ÖĞRENCİ BELGESİ 2 ADET almalıdır.
En az İlkokul , 2.kademe okur yazar belgesi olanlar ve daha üst düzey okul mezunu olunması zorunludur..

3- Sabıka Kaydı (Verileceği kurum kısmına EHLİYET için yazılması gerekmektedir.)
SABIKA KAYDI BELGESİ : Sabıka kaydı dilekçesine konusu : “ EHLİYET “ Olacak,

4- “ G “ Sınıfı Sürücü Olur Sağlık Raporu ( 2 suret ) : İstanbul ili il sınırları içinde Sağlık Bakanlığı izinli Özel Hastane ve kliniklerden v.s. alınabilir.;( SAĞLIK RAPORU AİLE HEKİMLERİNDEN ÜCRETSİZ ALINABİLMEKTEDİR )

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
NÜFUS CÜZDANI Fotokipisi : Nüfus cüzdanının veriliş tarihi 10 yılı geçmiş olmamalıdır

SINAV PROGRAMI

Ekskavatör operatörlük belgesi sınavları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul Güngören İlçesindeki kurs binamızda yapılacak olup. Sınav günü ilk olarak teorik sınav yapılacaktır, teorik sınavda başarılı olan kursiyerler uygulama sınavına girecektir. Yazılı ve pratik sınav Her iki sınavda da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları sınav tarihini takip eden 15 gün içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanır ve kursiyerlere teslim edilir. Teorik sınavda 50 adet soru sorulmaktadır. Geçer not 70 dir Uygulama sınavında da geçer not en az 70 puandır.
>>>>>>Bakınız Ekskavatör Operatörlük Belgesi

Sürücü Belgesi Ehliyet’e İşletme
Herhangi bir sınıf ( A2,B,C,D,E,F ) olanlar Ekskavatör operatörlük belgesini aldıktan sonra iş makinaları Kursunun bulunduğu yerdeki Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Operatörlük belgelerini Sürücü belgelerine G sınıfı ehliyet olarak işletebilirler.. Paletli ekskavatörler karayolunda kullanılması yasak olduğundan paletli ekskavatör kullananların ehliyete işletmeleri zorunlu değildir.
Hiç ehliyeti olmayanlar için ise iki tane seçenek vardır…
Operatörlük Belgesini aldıktan sonra
1- Önce her hangi bir sınıf sürücü belgesi ( A2,B,C,D,E,F ) için sürücü kursu na başvurup ehliyet sertifikası alınır daha sonra kazanılmış ehliyet sertifikası ve operatörlük belgesi ile Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Sürücü belgesi alınabilir.Örnek E sınıfı sürücü sertifikası alındıysa ehliyete E+G ve yan tarafına ” FORKLİFT ” alınan operatör belgesinin adı yazılır…
2-Her hangi bir sınıf ehliyet almak ( A2,B,C,D,E,F ) istenmezse sadece G sınıfı sürücü belgesi de alınabilir ( G sınıfı sürücü belgesini operatörlük belgesini daha önceden hak etmiş ve almış olanlar başvurabilir ) .
Bunun için yine sürücü kursuna müracaat edilir ve sadece Trafik ve İlkyardım derslerinden yazılı sınava girilip ( direksiyon sınavı yoktur ) başarılı olduktan sonra G sınıfı sürücü belgesi düzenlenir .
G sınıfı Ehliyet sertifikası ve operatörlük belgesi ile Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Sürücü belgesi alınabilir.Resimde de görüldüğü gibi alınmış başka makine türlerine ait operatörlük belgeleri de var ise onlarda ehliyete işletilebilir..

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir