Ekskavatör Belgesi Nereden Alınır Fiyatları Nedir

Ekskavatör Belgesi Nereden Alınır, Fiyatları Nedir?

Ekskavatörler kendi bulundukları düzeyin üzerinden ve altından toprak kaldırabilen makinelerdir, Kazdığı yerdeki toprağı alıp kamyona yükleyen iş makinesine Ekskavatör denilmektedir. Genellikle paletli, lastikli ve çeşitli tonajda olan türleri vardır. Ekskavatörleri araba ya da diğer araçlar gibi herkes kullanamamaktadır. Kullanacak kişinin operatör olması ve Ekskavatör ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

Ekskavatör Belgesi Nedir?

Ekskavatör paletli, lastikli mini ve daha büyük tonajlı ekskavatör makineleri kullanmak için alınması Kanunen zorunlu olan operatörlük belgesine Ekskavatör belgesi denilmektedir.

Ekskavatör Belgesi Nereden Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Ekskavatör operatörlük belgesi vermeye yetki alan İş Makineleri Operatörlük Kursları tarafından verilmektedir.
İş Kanunları ve Yönetmelikleri gereğince Operatör belgesi olmadan Ekskavatör kullananlar Sürücü belgesi olmadan otomobil kullanılması gibi suçlu sayılmaktadır. Ekskavatör ehliyeti operatör belgesi alacak olanlar için birtakım şartlar aranmaktadır.

Ekskavatör ehliyeti kayıt şartlar şunlardır;

Ekskavatör ehliyeti sahibi olmak isteyenler öncelikle İş Makineleri operatörlük Kurslarına kayıt olmalı.

 • 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alanlar,
 • Öğrenim Tahsil şartı en az ilkokul mezunu olan bireyler,
 • Hükümlü olmama şartları
 • Sürücü olur sağlık koşullarını

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddeleri, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarında belirtilen suçlardan hükümlü olmadığını gösterir adli sicil kaydı .

Sürücü olur sağlık koşullarını taşıyan herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar ekskavatör belgesi alma hakkına sahiptir.
Sürücü olur, sağlık belgesine sahip olması gibi şartlar ön görülmüştür.
Ekskavatör belgesi almak isteyenler herhangi bir ehliyet sürücü belgesine sahip olması da gerekmez. Ekskavatör belgesi almak için gerekli evraklar şunlardır.

Ekskavatör Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar

 • 1-Öğrenim belgesi diploma aslı veya öğrenci belgesi
 • 2-2Adet fotoğraf
 • 3-Adli sicil belgesi
 • 4-Sürücü olur sağlık raporu

Ekskavatör Belgesi Fiyatları

Ekskavatör ehliyeti fiyatı genellikle bulunduğunuz bölgeye ve şehre göre farklılık göstermektedir. Her İş makineleri kursun fiyatları şartlara göre farklıdır. Güncel Kurs Ücretlerinin içinde eğitim için verilen makine ile yapılan uygulama direksiyon eğitimleri, eğitim materyalleri, sınav yapılan okula ve uygulama eğitim alanına gidiş gelişler kurs ücretinin içinde olup. Ekskavatör ehliyeti eğitimleri için hariçten ücret talep edilmez.

Ekskavatör sertifikası kurs ücreti haricinde olanlar ise;
Yazılı ve uygulama direksiyon sınav ücreti
Sürücü olur sağlık raporu ücreti aday tarafından karşılanacaktır.

Ekskavatör ehliyeti operatör belgesi fiyatları için kursumuzu;

 • Sabit Kurs Telefonumuz 0212 554 31 31
 • Gsm hattımız: 0505 697 38 04
 • Whatsapp Mesaj hattımız: 0505 697 38 05

Telefonlardan arayıp Güncel ekskavatör belgesi kurs fiyatları hakkında ve tüm detaylar için bilgi alabilirsiniz. Şimdi kursumuzu arayın uzman eğitim danışmanı personellerimiz size yardımcı olsun.

Yorum yapın

WhatsApp chat